fbpx

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství

„Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.“

Karel Čapek

Psychologické konzultace

Necítíte se psychicky dobře a nevíte proč? Máte negativní myšlenky, problémy se vztahy s blízkými, s komunikací nebo máte pocit, že se Vám v životě nic nedaří podle Vašich představ... a chcete změnu? Trápí Vás jakékoli jiné téma týkající se duševního zdraví? V rámci psychologických konzultací Vám mohu pomoci se bezpečně na tato a mnohá další témata podívat a společně s Vámi objevit možnosti, jak se znovu cítit lépe. Věřím, že se žádné události v našich životech nedějí náhodou a nesou vždy hlubší smysl, než si umíme představit. Život je dobrodružná cesta, na které nás někdy potkávají nečekané výzvy, se kterými si občas nevíme rady – a to je v pořádku – nemusíme však být na naší cestě sami. Bude mi ctí dělat Vám společnost právě na Vaší cestě.

Psychosomatické konzultace

Jsem přesvědčena, že naprostá většina nemocí je psychosomatického původu a souvisí s nespokojenosti naší duše a těla. Nemoc vnímám jako proces sebepoznání - podle mne se vždy jedná o dobrodružnou cestu do vlastního nitra. I v této oblasti jsem připravena být průvodcem na Vaší jedinečné cestě - sama jsem se v minulosti z psychosomatického onemocnění úspěšně vyléčila a tato zkušenost mi zcela změnila pohled na zdraví a život (poslechněte si podcast o mé cestě k novému zdraví ZDE). Na psychosomatických konzultacích si na počátku společně vytvoříme časovou osu celého Vašeho dosavadního života, na které se budeme snažit identifikovat kritická období, které mohou mít vztah k současným potížím. Dále hlubinně pracujeme s možnými příčinami potíží, ptáme se, co Vám tělo svými příznaky může sdělovat, která oblast Vašeho života je v nerovnováze, zkoumáme Vás životní styl, hledáme skryté významy nemoci, možné příčiny, souvislosti a především možnosti nápravy - abyste se znovu cítili lépe.

Jak konzultace probíhají?

Jako první nás čeká tzv. úvodní konzultace, která trvá 120 minut, během kterých se budu snažit dozvědět se co nejvíce o Vás a Vašem jedinečném životním příběhu, ale také o Vašich současných potížích, které Vás ke mně přivedly. Úvodní konzultace slouží k tomu, abychom se lépe poznali a stanovili si témata (tzv. cíle), na kterých spolu budeme pracovat. Práci na Vašich cílech se budeme věnovat během následujících konzultací, které trvají 60 nebo 90 minut, v závislosti na tom, která varianta Vám bude více vyhovovat.

Jaké metody používám?

Používám mnoho různých metod, které aplikuji vždy na míru svým klientům. Od relaxačních technik, imaginace, přes práci se škodlivými myšlenkovými vzorci, až po práci na terapeutickém pískovišti (metoda sandtray). S klienty také zkoumáme jejich vztahy k blízkým lidem a také k sobě samému - což je ten nejdůležitější vztah v životě :). Dále používám techniky jako focusing (vnímání pocitů v těle), rodinné mapy (práce se vztahy v rodině), terapeutické karty aj. Vycházím z psychoterapeutických směrů V. Satirové (rodinná systemická terapie), gestalt psychoterapie, kognitivně-behaviorální terapie a dalších. Pracuji také s duchovními aspekty dané nemoci / potíží, s nevědomím a sny, výživou a mnoho dalšího...

Podívejte se na záznam z pořadu ČT Dobré ráno na téma Poruchy autistického spektra, kde jsem byla hostem ZDE.

Máte obavy?

Nejste si jisti, zda jsou konzultace vhodné právě pro Vás? Máte obavy? Můžete mi nejdříve napsat e-mail (naleznete níže), ve kterém můžete uvést, co Vás trápí, popř. proč váháte – velmi ráda Vám (nejpozději do 3 pracovních dnů) odpovím. 

 

Personál

Tereza Šimečková

Psycholožka, Mgr. Tereza Šimečková

Už při studiích na vysoké škole mne fascinovala psychosomatika – jak zásadní vliv má náš psychický stav na tělesné zdraví a naopak, bohužel je tento obor stále natolik „nový,“ že jsem se o něj mohla zajímat převážně formou samostudia. Abych se svému řemeslu do budoucna opravdu naučila, byl mi již v té době po ruce můj dlouholetý kamarád atopický ekzém, který doslova rostl se mnou, až v roce 2017 pokrýval celé mé tělo a v létě téhož roku mi zkolaboval organismus. Tělo je velmi moudré – najde si způsob, abychom mu konečně začali
naslouchat. Mé tělo řeklo dost a já se vydala na nejdobrodružnější výpravu mého života. Zcela jsem změnila jídelníček, vztah ke svému tělu i psychické nastavení a dnes jsem bez příznaků. Pochopila jsem, že pokud chci svým klientům pomoci, potřebuji s nimi pracovat celostně, tedy věnovat se nejen duši, ale stejnou měrou také tělu
a spirituálnímu rozvoji. Vše je propojeno – a to tradiční čínská medicína dobře ví. Je pro mě proto ctí pracovat v týmu plném odborníků na renomované klinice TČM, jakou Sakura skutečně je.

více informací

Reference