Lucie Janalíková, DiS.

„Již jako předškolní dítě, jsem si hrála na to, že někoho „napravuji“ a měla jsem vždy ohromnou radost, když se mým blízkým ulevilo. Tato radost přetrvává dodnes a jsem opravdu upřímně šťastná, když se daří Vaše obtíže řešit. Fyzioterapie je krásný obor, který jsem si zamilovala. V uších mi stále zní věta profesora Lewita: „Ten kdo léčí jen v místě bolesti, je ztracen.“ Často je totiž příčina bolesti úplně někde jinde, než tam, kde samotná bolest vyzařuje. Baví mě to pátrání po pravé příčině obtíží a rozklíčování „záhad“ našich těl. Propojení s čínskou medicínou mi dává OBROVSKÝ SMYSL. Pracovala jsem 11 let ve FN Ostrava, kde jsem nabrala mnoho zkušeností, ale stále mi zde chyběl čas na pacienta a celostní přístup k němu. Možnost vnímat člověka jako biopsychosociální celek a podporu v dalším vzdělávání mi nabídla právě Petra Vachová v jejím centru fyzického a duševního zdraví - Sakura Clinic. Vy, Lidé, jste pro mě obrovskou studnicí moudra a zkušeností a velmi často se učím já od Vás. Takže za Vás moc děkuji a Těším se na setkání s Vámi."
 • Vzdělání
  2018 - Atestační zkouška v oboru specializačního vzdělávání Aplikovaná fyzioterapie (NCO NZO Brno)
  2006 - Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu - registrovaná fyzioterapeutka (registrační číslo 024-0099-00200)
  2002 - 2005: Střední zdravotnická škola a vyšší zdravotnická škola v Českých Budějovicích (obor Diplomovaný fyzioterapeut)
 • Pracovní zkušenosti
  2019 - dosud: Sakura Clinic
  2019 - dosud: Nestátní zdravotnické zařízení RehaThera
  2008 - 2019: Fakultní nemocnice Ostrava
 • Osvědčení, certifikáty a licence
  Terapeutický koncept bazální programy a podprogramy
  Diagnostika a terapie funkčních poruch hybného systému
  Mobilizace v kontextu svalových řetězců
  Celostní přístup v terapii pánevního dna
  Rehabilitační metoda SM-Systém - Funkční stabilizace a mobilizace páteře
  Terapie poruch dýchání
  Využití fyzioterapie při onemocnění Morbus Bechtěrev
  Kineziologie dolní končetiny a nohy, terapeutické postupy
  Redcord® Medical Neurac 1 a 2