Výživa

Podrobně Vám vysvětlíme, jak upravit životní styl, změnit stravovací návyky a hlavně být psychicky v pohodě.
Opravdu platí to, že “každý je tak starý, jak se cítí “
A to, abychom se cítili dobře, v nemalé míře ovlivňuje naše strava, ale především psychická vyrovnanost. Při své práci tuto skutečnost neopomíjíme.
Práce s klientem ohledně výživy není prioritně o sestavování jídelníčků a počítání kalorii, ale o konzumaci živin. Lidé se většinou stravují podle vypracovaných jídelníčků, což jak z praxe víme, nemá dlouhodobý efekt. Myslíme si, že by lidé měli být spíše do hloubky informováni o tom, co, kdy jíst a proč, více pochopit, co to jsou ty sacharidy, bílkoviny a tuky a kolik těchto živin potřebuje zrovna jejich metabolismus.
Také mnohdy vůbec neví, co je glykemický index, tady nacházíme největší problém v českém stravování. Učíme klienty konzumovat takové potraviny, aby vyhovovaly jejich potřebám. Každé tělo je jiné, má jiný metabolismus. Velmi důležité je neopomíjet také zdravotní stav a krevní skupinu.
Nepracujeme tabulkově, preferujeme individuální řešení.
V dnešní době plné stresu jsme bohužel hodně zakyselení a díky úbytku živin ve stravě také podvyživení. Mnohdy velmi obézní člověk trpí podvýživou, protože konzumuje velké množství potravy nutričně chabé. Onkologický pacient, je toho důkazem. Už jen kontrola pH je velký ukazatel, co se v těle odehrává. Proto klademe důraz na konzumaci stravy nutričně hodnotné a s nízkým glykemickým indexem.
V dnešní době je problémem české stravy nejen už zmíněný vysoký glykemický index, ale také velká chemizace potravy.
Proto se hodně zaměřujeme na vysvětlení těchto pojmů, aby lidé věděli, co která potrava v těle způsobuje. Každý klient je informován tak hluboce, že ví, co má kdy jíst a proč. Za velmi důležité považujeme klientovi provést kontrolní měření a vyhodnocení. Vše je měřitelné a i když ty změny na sobě klient cítí, potěší ho i velké snížení metabolického věku.

Nabízíme

  • Konzultace Vašeho dosavadního stravování
  • Úvodní konzultace 1 hodina + měření a vyhodnocení Vašeho metabolického věku.
  • Úprava stravy vegetariánů – vyvážený poměr živin.
  • Prevence kardiovaskulárního onemocnění.
  • Prevence diabetu.
  • Speciální jídelníček na odkyselení organismu.
  • Jídelníčky pro těhotné a kojící ženy.
  • Speciální jídelní plán pro aktivní sportovce.
  • Sestavení bezlepkového stravování pro pacienty s celiakií.
  • Sestavení stravování pro klienty s histaminovou intolerancí.

Personál

Elen Malá

Výživová specialistka, Elen Malá