Archeologické nálezy v Číně potvrdily, že masáže byly praktikovány už před třemi tisíci let. Vnitřní kniha Žlutého císaře, první komplexní lékařský text, sepsaný někdy mezi lety 2700 a 200 př. n. l., popisuje léčbu s použitím bylin, akupunktury a masáže.
Jak západní tak východní civilizace zjistily, že přírodní léčení a masáže můžou léčit zranění, ulevit od bolesti a pomoci v prevenci a léčbě nemocí. A navíc sníží stres, napomůžou k fyzické a duševní relaxaci, uvolní ztuhlé svaly a klouby, zlepší prokrvení. Pravidelná masáž je také velmi dobrým doplňkem při jakékoliv fyzické aktivitě, zvyšuje odolnost svalů, potlačuje vedlejší účinky cvičení (ztuhlost, bolest) a urychluje regeneraci svalů po cvičení.
"Bolest hlavy od krční páteře lze často zmírnit masáží."
Bolest hlavy od krční páteře zaviňuje nejen ztuhlost svalů ramen a šíje, ale i chybné držení páteře. Takováto bolest hlavy většinou souvisí s moderním životním stylem (sklánění se nad monitorem počítače, hrbení se v křesle u televize, sedavé zaměstnání za kancelářským stolem, špatná poloha krční páteře ve spánku, špatné držení těla při chůzi, jednostranná fyzická aktivita…). Pokud tato bolest hlavy není zastavena včas, může dojít tak daleko, že se začne přesouvat i do dalších částí těla (do ramen, rukou, k lopatkám, do obličeje..). Nejlepší metodou pro odstranění bolesti hlavy od krční páteře je masáž, která uvolní napětí svalů i duše, dopřeje vám relaxaci, prokrví pokožku a vy se budete cítit lépe.

Nabízíme

 • Čínské baňkování

  Používá se především při léčbě bolestivých stavů, infekcí, kožních a gynekologických problémů i řady interních nemocí. Různá onemocnění se mohou projevit i na povrchu těla, neboť organizmus vždy reaguje jako celek. Baňkování je jednou z metod, která umožňuje léčit vnitřní poruchy zvenčí. Tato metoda má mnohé výhody: je neinvazivní, jednoduchá, velmi účinná a nemá vedlejší účinky.

 • Lávové kameny

  Důkladná masáž pro uvolnění svalového napětí i mysli. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Ulevuje od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá správné funkci lymfatického systému, jater a ledvin. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě.

 • Reflexní terapie

  Je to jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo na chodidle. První zmínky o této metodě nalezneme v díle Vnitřní kánon Žlutého císaře Huang Di Nei Jing ze třetího tisíciletí př. n. l. Tehdy se nazývala „metodou pozorování nohou". Reflexní terapie a akupunktura mají společné kořeny v Číně. využíváme ty nejlepší postupy z různých škol reflexologie nohou, ale i dalších, například akupresury, shiatsu, akupunktury, atd. Reflexní ploška okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu nebo části těla svou zvýšenou citlivostí (bolestí při zmáčknutí). Například po štípnutí komárem je na dotyk okamžitě bolestivá ploška sleziny, která je hlavním orgánem lymfatického systému. Podobně i naopak, zmizí-li dysfunkce z orgánu, ztratí se během několika sekund i bolest z příslušné reflexní plošky. Každá, i ta nejmenší částečka Vesmíru ví všechno podstatné o celku. Každá, i ta nejmenší částečka Vesmíru dokáže ovlivnit celek a je pro něj nepostradatelná Dá se mluvit o jakési samodiagnostické a samostimulační schopnosti Vesmíru. A lidská bytost, jakožto jeho produkt, pracuje na stejných principech. Nejmenší částečka člověka je buňka. Každá ví o celém těle všechno a taky jej dokáže ovlivňovat. Příbuzné buňky vytvářejí spolky, které mají nejlepší informace o určitých orgánech nebo částech těla. Všechny tyto spolky spolu vytvářejí dokonalý reflexní obraz člověka.

 • Gua sha

  Je méně známou masážní metodou tradiční čínské medicíny, přestože se hojně využívá přes 2 000 let a byla jedním z největších tajemství východní medicíny. Při aplikaci se působí především na záda a končetiny poškrabováním, po předchozí aplikaci oleje na ošetřované místo. Během poškrabování se objeví "škrábance", jejichž barva a intenzita indikuje stav organismu. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Působení je podobné jako u baňkování, ale gua sha lze použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Metoda účinně detoxikuje organismus.

 • Tuina masáže

  Tzv. čínská akupresurní masáž se provádí za účelem zlepšení funkcí vnitřních orgánů a tkání, příznivě ovlivňují tok energie v drahách. Její příznivé působení nastupuje prakticky ihned po provedení masáže. Vynikající výsledky jsou zaznamenávány v terapii chronických nemocí, a to jak pohybového aparátu, tak i dlouhodobých problémů typu nespavosti, psychických potíží anebo v rekonvalescenci poúrazových stavů apod. Předností je vysoká efektivita s absencí vedlejších účinků.

 • Moxa

  Léčba ohněm, neboli požehování má v Orientu tisíciletou tradici. Požehování provázelo (a patrně i předcházelo) u nás známější akupunkturu. Požehování spočívá v nahřívání určitých částí povrchu těla sušenou natí pelyňku. Podráždění povrchu těla teplem spouští v organizmu kaskádovitou mnohonásobnou reakci podporující hojení, regeneraci, rovnováhu metabolizmu a mnoho dalších pochodů. V Číně je požehování typickým prostředkem pro dosažení trvalého zdraví a dlouhověkosti.

Personál

Odborný Masér, Jan Sumara

Provádí specializované, vysoce účinné masáže proti bolestem zad a kloubů. Během první návštěvy poznáte, že dokáže vrátit Vašemu tělu komfort, který bude opět takový, jaký má přirozeně být.

Reference

Jana Konvicová
3. 11. 2017, 16:17
K panu Honzovi jsem se objednala z důvodu bolesti krční páteře a migrénám s tím spojeným. Už po první návštěvě se mi výrazně … Číst více
Martina Ricková
5. 7. 2017, 12:43
Honzíka S. znám cca půl roku. Je to nejen výborný masér, skvělý člověk, ale dnes už snad mohu říci, že je to taky kamarád. K Honzovi … Číst více