Čínská medicína

Tradiční čínská medicína - je celostní léčebný systém starý tisíce let, který vychází z taoistických principů, a jehož ústřední teorií je teorie o energii Qi, Yinu a Yangu a pěti prvcích, které nalézáme v čínské filosofii i v jiných tradičních čínských oborech.
TČM je založena na precizní podrobné individuální diagnostice: zdravotní stav posuzuje celostně jako výsledek činnosti všech vnitřních orgánů a emoční zátěže a vedle nemoci bere v úvahu i celkovou konstituci člověka a jeho zdravotní historii.
Člověka vnímá v souvislosti s jeho okolím, vztahy, ročním obdobím, klimatickými faktory apod. Tradiční čínská medicína celostním přístupem obnovuje stav vnitřní rovnováhy a dokáže nejen vrátit pocit zdraví, ale pomáhá ho také dlouhodobě udržet. Na základě tradičních přístupů tak lze klientovi léčbu zcela individualizovat, což je jednou z příčin její mimořádné úspěšnosti.
TČM lze využívat jako metodu preventivní k podpoře zdraví, v době kdy ještě nemoc diagnostikována není. Je i jemnou metodou vhodnou pro děti a starší pacienty. Zároveň je TČM účinná i v léčbě již rozvinutých nemocí a poruch. S léčbou samotnou jde vždy ruku v ruce dietetické poradenství a poradenství o režimových opatřeních tak, aby klient získal návod, jak si své zdraví dlouhodobě udržet.
Mezi metody léčby patří podávání bylin fytoterapie, akupunktura, masáže - akupresura, změna stravy a životního stylu. Narozdíl od západní medicíny vnímá lidské tělo jako vysoce provázaný celek, v němž stav jednoho orgánu ovlivňuje jiný.

Nabízíme

 • Shiatsu

  znamená v překladu tlak prsty - je to japonská masážní technika založená na tradiční čínské medicíně a západní fyziologii a psychologii. Shiatsu pracuje s akupunkturními dráhami a body za účelem obnovení přirozeného toku vitální energie a nastolení energetické rovnováhy v těle.

  Shiatsu pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla.

  Používá širokou paletu technik – dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly.

  Účinky Shiatsu jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující.

  Bezkonkurenční je rovněž Shiatsu pro těhotné, dokáže velmi pomoci při těhotenských potížích, ať jsou to nevolnosti, únava nebo časté blokády zad v důsledku zvětšujícího se bříška a tím i změny těžiště a samotné přípravy těla na porod.

 • Manuální lymfodrenáž

  je speciální hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží.

  Manuální lymfodrenáž podporuje základní funkce lymfatického systému:
  • Drenážní - podporuje vstřebávání tkáňové tekutiny- prelymfy (redukce otoků, odvádění přebytečné vody a škodlivých látek z tkání)
  • Transportní - zrychluje tok lymfy a její filtraci v lymfatických uzlinách
  • Imunitní - zvyšuje tvorbu a transport obranných buněk

  Cirkulace lymfy má zásadní význam v utváření a udržování stálého a zdravého vnitřního prostředí organizmu (homeostáza).

Personál

Petra Vachová

Certifikovaná terapeutka tradiční čínské medicíny, Petra Vachová

Reference

Tereza
2. 9. 2017, 08:21
S paní Vachovou jsem byla velmi spokojena. Dopomohla mi ke splnění mého přání porodit miminko přirozenou cestou bez umělého vyvolávání, … read more
M. Mikušová
14. 7. 2017, 09:53
Vřele paní Petru Vachovou doporučuji svým známým a rodině! Vyléčila mi cystu, která se stále, i po operaci, vracela, také s … read more
Adam Kožaný
6. 5. 2017, 09:06
Po osobní zkušenosti mohu říci, že Petra Vachová patří ke špičkám ve svém oboru. Má velice obsáhlé znalosti jak praktické, tak … read more